FIP Plastik Vanalar Nerede Üretilir?

FIP Plastik Vanalar, Cenova İtalya’da ki adresinde 1954 yılından beri üretim yapmaktadır. Termoplastik işlemede ki uzmanlığı ile her geçen gün üretim kalitesini ve ürün portföyünü genişletmektedir.

FIP Plastik Vanaların kullanıldığı prosesler nelerdir?

FIP Plastik Vanalar, akışkanın yönlendirilmesi gereken her mekanik tesisatta ve proseste kullanılırlar. Örnek vermek gerekir ise asit ve kimyasal transfer hatlarında, doğal gaz hatlarında, ısıtma-soğutma hatlarında, kimya sektöründe, gıda sektöründe, gemi inşaatları ve kağıt fabrikalarında kullanılırlar.

FIP Plastik Vanaların malzeme özellikleri nelerdir?

FIP Plastik Vanalar, malzeme seçenekleri olarak; PVC-U, PVC-C, PP-H, PVDF, PE olarak üretilirler. İç akşamlardaki elastomerler ise; EPDM, FPM, PTFE olarak üretilir.

FIP Plastik Vanaların tipleri nelerdir?

FIP Plastik Vanalar, genel itibari ile manuel ve aktüatörlü olarak 2’ ye ayrılırlar. Manuel vanalar ise kendi içlerinde; 2 yollu küresel vana, 3 yollu küresel vana, kelebek vana, diyaframlı vana, çek valf, basınç kontrol vanası, yardımcı valf olarak çeşitlendirilirler. Aktüatörlü vanalar ise kendi içinde; küresel vana, kelebek vana, diyaframlı vana ve selonoid valf olarak üretilirler.

FIP Plastik Vanalar hangi ölçülerde üretilir?

FIP Plastik Vanalar, Küresel Vana modelleri DN4’den başlayıp, DN100’e kadar, Kelebek Vana modelleri DN40’dan başlayıp, DN300’e kadar, Diyaframlı Vana modelleri DN15’den başlayıp, DN100’e kadar üretilmektedir.

FIP Plastik Vanaların avantajları nelerdir?

FIP Plastik Vanalar, kimyasal dayanımları sayesinde, korozif  akışkanlara uzun ömürlü ve iyi sızdırmazlık özelliğine sahiptirler, basınç kayıpları azdır, kolay açılıp kapanırlar, hafiftirler ve az yer kaplarlar.

FIP Plastik Fittingsler hangi tiplerde üretilir?

FIP Plastik Fittingsler, Boru, 90° Dirsek, 45° Dirsek, Te, Redüksiyon, Manşon, Kör Tapa, Flanş ve Rekor çeşitlerinde üretilmektedir.

FIP Plastik Fittingslerin malzeme özellikleri nelerdir?

FIP Plastik Fittingsler, malzeme seçenekleri olarak; PVC-U, PVC-C, PP-H, PVDF olarak üretilirler.

FIP Plastik Fittingsler hangi ölçülerde üretilir?

FIP Plastik Fittingsler, Borular modelleri d20’den başlayıp, d400’e kadar, Dirsek modelleri d20’den başlayıp, d400’e kadar, Te modelleri d20’den başlayıp, d400’e kadar,  Redüksiyon modelleri d20’den başlayıp tüm ara redüksiyon kombinasyonlarında d400’e kadar üretilmektedir.