VAUGHAN Pompaları, ABD tarihindeki en ıslak tropikal fırtınaya dayandı…

Morgan’s Point, Texas’ta bulunan atıksu arıtma tesisindeki ana kaldırma istasyonu, üç adet standart tıkanmama garantili pompasıyla sürekli olarak sorun yaşıyordu. Pompalar, yağış miktarı 2 inçe ulaştığında veya aştığında sıklıkla tıkanıyordu. Standart talepte artış olduğunda, temizleme bezleri, 2 x 4 kereste parçaları, plastik şişeler, eldivenler ve ıslak mendiller pompaları tıkıyordu.  Pompanın yerinden çıkartılarak sökülmesi ve tekrar tekrar tamir edilmesi gerekiyordu, ama servis şirketi her an bu yardımı sağlamak için müsait olmadığından, kaldırma istasyonundan hizmet alan kişiler sorun yaşıyordu.

2009’dan 2016’ya kadar Morgan’s Point, üç pompanın bakımı ve servisi için yaklaşık 100.000 dolar harcadı. Bu süre içerisinde pompaların sökülmesi, temizlenmesi, geri takılması ve sıfırlanması için 24 servis araması gerekti. Buna ek olarak, pompalar en az altı kez yeniden kuruldu ve iki yedek pompanın satın alınması gerekti.

Standart tıklanmama garantili pompalarda aşırı arıza süresi ve tamirler nedeniyle Morgan’s Point Şehir Yöneticisi Brian Schneider, bir çözüm bulmak üzere yerel Vaughan temsilcisiyle iletişime geçti. Mayıs 2016’da Vaughan Company, sıkça yaşanan pompa tıkanma sorununu çözmek için eksiksiz bir kılavuz ray sistemine sahip yeni bir SE Serisi Dalgıç Parçalayıcı Tip Pompa teklif etti.  Morgan’s Point Şehri, Vaughan’ın teklifini kabul etti ve sistem 45 gün gibi kısa bir sürede kuruldu.

Temmuz 2016 sonu gibi Vaughan pompalarının kurulduğu günden beri şehir, herhangi bir tıkanma sorunu ya da başka bir sorun yaşanmadan 100 inçi aşan yağış miktarı yaşadı. Ocak 2017’de şehir, aşınma durumuna karşı pompaları inceledi ve Bay Schneider’e göre “pompalarda herhangi bir aşınma izi yoktu ve yeni gibiydi”.

 

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde kaydedilen en ıslak tropikal fırtına olan 2017 yılındaki Harvey Kasırgası sırasında, Houston bölgesine 52 inçin üzerinde yağmur düştü. Vaughan pompaları, kaldırma istasyonu aracılığıyla 2,5 milyon galonun üzerinde elenmemiş kanalizasyon pompalarken herhangi bir tıkanma ve sorun olmadan 72 saat boyunca sürekli olarak çalıştı. Sel basması olmadı ve bu kaldırma istasyonunun hizmet verdiği 150 evden hiçbirinde kanalizasyon geri tepmesi yaşanmadı.

Bay Schneider, hala eski pompalar kullanılıyor olsaydı o evleri kanalizasyon sularının basacağından emin olduğu bilgisini paylaştı. “Önceki pompaların çalışmaya devam etmesi için yaşadığımız bakım sorunlarını ve maliyetleri ortadan kaldırmak için keşke bu pompaları bir yıl önce satın alsaydık. Vaughan pompaları, kurulduğu andan itibaren son derece güvenilir.”

 

BU UYGULAMALARDAN HERHANGİ BİRİSİ İÇİN BİR VAUGHAN PARÇALAYICI TİP POMPA SEÇEBİLİRSİNİZ:

  • Atıksu
  • Kağıt ve Ağaç Ürünleri
  • Maden / Kum ve Çakıl
  • Otomotiv / Çelik
  • Gıda İşleme
  • Müteahhitlik Hizmetleri
  • Kimya / Petrokimya

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir