Klein Hidrolik Sürücülü Piston Pompaların çalışma prensibi nedir?

Yüksek basınç altında pompanın yatağı diğer yatağa karşı baskı uygular. S boru diğer yatağa geri çekilir ve o-ring tarafından yatağın sızdırmazlığı sağlanır. Daha yüksek basınç daha fazla sızdırmazlık sağlar. Bu da operasyon esnasında transfer yatağını kapatarak dengeyi sağlar. Malzemenin yapısı önemli değildir ve o-ring her zaman en iyi şekilde sızdırmazlığı sağlar. Ayrıca opsiyonel olarak pompaya entegre edilen Feeding Screw (Besleme vidası) sistemi bulunmaktadır. Bu sistem hidrolik sürücü ile çalışır. Yüksek tork versiyonlarında 2 tane yağ motoru birlikte çalışır ve viskoz akışkanların, çamurların veya partikül oranı yüksek akışkanların transferinde önerilir.

Klein Hidrolik Sürücülü Piston Pompaların kullanıldığı prosesler nelerdir?

Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalar, en zorlu ve viskoz atık yağ, çamur, sulu çamur ve kaba taneli partikül içeren akışkanların transferinde kullanılır. S- Tube teknolojisi sayesinde, (Bu geri çekme ve basınç silindirlerinin bağlantısı, valfler olmadan, malzemenin serbest geçiş ile neredeyse sürekli çalışmasını garantiler) ağır yapı malzemelerinin aktarılması mümkündür ve kesinliği kanıtlanmıştır. Detaylandırmak gerekir ise;

Depolama ömrü dolmuş ürünlerin veya restaurantların atık yiyeceklerini transfer etmekte idealdir. Her model için farklılık gösteren partikül geçirgenliği mevcuttur ve %25 e kadar geçirgenlik sağlar.

Biyo-metanlaştırma tesislerinin alt katmanlarında bulunan ve yüksek oranda inorganik madde içeren akışkanların transferi için uygundur. (Plastik, tahta çubuklar, metal, taş…)

Atık su arıtma tesislerinde bulunan beltpres, filtre pres veya santrifüjlerde, mekanik olarak sususlaştırılmış katıların transferinde kullanılırlar.

Akışkandan hamur haline kadar geniş bir viskoziteye sahip olan ve yüksek ısı yayan yapay yakıtların aktarılmasında kullanılır.

Madencilik sektöründe ve tünel inşaatlarında da kullanılmak için tasarlanmıştır.

Klein Hidrolik Sürücülü Piston Pompaların kapasite ve diğer çalışma değerleri nelerdir?

Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalar modellerine göre farklı çalışma değerlerine sahiptir. KLEIN KIP-25 maksimum 20 m3/h debiye ulaşabilir. Pompa devri maksimum 13 strok/dk’ dır. Silindir hacmi 25,4 lt’ dir. Maksimum hidrolik basıncı 180 bar’ dır.

KLEIN KIP-42 modeli ise maksimum 30 m3/h debiye ulaşabilir. Pompa devri maksimum 14 strok/dk’ dır. Silindir hacmi 41,5 lt’ dir. Maksimum hidrolik basıncı 180 bar’ dır.

KLEIN KIP-98 modeli maksimum 90 m3/h debiye ulaşabilir. Pompa devri maksimum 14 strok/dk’ dır. Silindir hacmi 98,2 lt’ dir. Maksimum hidrolik basıncı 180 bar’ dır.

Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalarının modellerinin transfer basıncı 45 bar – 130 bar arasında değişmektedir.

Klein Hidrolik Sürücülü Piston Pompaların avantajları nelerdir?

Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalarda bulunan S-Tube teknolojisi bulunur. Normal şartlar altında yüksek basınçta veya abrasif akışkanların olduğu proseslerde S-transfer tube ile transferin iletildiği kısmın sızdırmazlığını sağlamak çok zordur. Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalar ise ürün transferi gerçekleşirken sadece bir noktanın sızdırmazlığını sağlayar ve bu durum daha uzum bir çalışma ömrü kazandırır. Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompaları bazı durumlarda tesislerde önemli ölçüde avantaj sağlar. İçerisinde iri partiküller bulunan kaba çamurların veya sulu karışımların transferini rahatlıkla gerçekleştirir. Daha az hareketli parça vardır, bu durum bakım maliyetlerinde önemli ölçüde azalma ve pompanın aşınmasının daha uzun sürede olmasını sağlar. Hidrolik kısım, pompalanan malzeme ile temas etmediği için bakım maliyetlerini düşürür ve hidrolik ünitede hasar gözlenmez. Pompaya yüksek hacimde akışkan besleyebilmenize rağmen düşük giriş direnci vardır. Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalarda bulunan Feeding Screw (Besleme vidası) sızdırmazlığı garanti eder ve bakım esnasında pompayı temizlemede kullanıcı dostudur.

Klein Hidrolik Sürücülü Piston Pompaların aksesuarları nelerdir?

Klein Hidrolik sürücülü Piston Pompalarının tüm modellerde Hidrolik Güç Ünitesi bulunmaktadır. Bu ünitede içerisine entegre edilmiş geri dönüş filtresi bulunan 600 l yağ tankı bulunmaktadır. İçerisinde termo eleman, drenaj valvi ve temizleme kapakçıkları bulunan yağ seviyesi kontrol göstergesi yer alır. Piston pompası için BOSCH REXROTH marka yağ pompası bulunmaktadır. Yağ soğutma devresi için yüksek basınç rilif valf bulunan dişli pompa vardır. Yağ soğutucu bulunmaktadır.