Dozaj Pompalarının çalışma prensibi nedir?

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaları genel itibari ile hassas dozajlama istenilen proseslerde, piston hareketi ile beraber sabit debi ihtiyacını gidererek transferi gerçekleştirir.

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompalarının kullanıldığı prosesler nelerdir?

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaları hassas dozajlamanın ve yüksek verimin istendiği tüm proseslerde, sessiz yapısı, kolay bakım ve çok amaçlı kullanilabilme özelliği sayesinde tercih edilir.

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaların malzeme özellikleri nelerdir?

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaları aşağıda belirtildiği gibi 4 farklı tipte bulunmaktadır.

DOXE Pistonlu ve Diyaframlı Dozaj Pompası, IDRODOX Diyaframlı Dozaj pompası, DOXA Pistonlu ve Diyaframlı Dozaj pompası, ECODOX Pistonlu Dozaj pompası;

Tüm bu serilerde gövde ve top yuvası olarak AISI 304 Paslanmaz çelik, AISI 316 Paslanmaz çelik, PVC ve Hastelloy C-276 olarak üretilmektedir. Pistonlar yine AISI 316, Seramik veya Hastelloy C-276 çeliğinden üretilir, küresel vana kısmı AISI 316, AISI 420, payreks (ısıya dayanıklı cam), Seramik veya Hastelloy C-276 olarak karşımıza çıkmaktadır. Diyaframlar ise PTFE (teflon) veya metalik olarak üretilebilir. Isıtma veya soğutma ceketi de yer alan opsiyonlar arasındadır.

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaların kapasite ve diğer çalışma değerleri nelerdir?

DOXE Pistonlu ve Diyaframlı Dozaj Pompaları için tek yönlü pompalarda maksimum 110 strok/dk’ da 5400 lt/saat, çift yönlü pompalarda yine aynı strok sayısında maksimum 45000 lt/saat debi alınabilir. Bu seride maksimum basınç 700 bar’ dır. Akışkan sıcaklığı dayanımı metal pompalarda 300⁰C, PVC pompalarda 50⁰C, seramik pistonlularda 80-100⁰C, PTFE(teflon) diyafram seçeneğinde 150⁰C şeklindedir.

IDRODOX Diyaframlı Dozaj pompaları için ise maksimum 170 strok/dk’ da 590 lt/saat kapasite mümkündür. Maksimum çıkış basıncı ise 25 bar’ dır. Akışkan sıcaklığı dayanımı metal pompalarda 150⁰C, PVC ve PP pompalarda 50-70⁰C arasındadır.

DOXA Pistonlu ve Diyaframlı Dozaj pompaları maksimum 110 strok/dk’ da maksimum 1925 lt/saat debi sağlanır. Maksimum çıkış basıncı ise 500 bar’ dır. Akışkan sıcaklığı dayanımı metal pompalarda 250⁰C, PVC ve PP pompalarda 50-70⁰C, seramik pistonlularda 80-100⁰C, PTFE(teflon) diyafram seçeneğinde 150⁰C şeklindedir.

ECODOX Pistonlu Dozaj pompaları maksimum 105 strok sayısına ulaşır ve alınabilecek maksimum kapasite 500 lt/saat’ dir. Çıkış basıncı 75 bara kadar ulaşabilir. Akışkan sıcaklığı dayanımı metal pompalarda 150⁰C, PVC ve PP pompalarda 50-70⁰C arasındadır.

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaların avantajları nelerdir?

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompalarının en büyük avantajı %1 den daha az olan dozajlama hassasiyetidir. Tüm serilerde kapasite kontrol sistemi vardır, pompanın çalışması esnasında veya duruş esnasında yapılabilir ve %100 verim sağlanır. Piston strok sayısı 0’ dan 25 mm’ ye kadar ayarlanabilir.

OMG Pistonlu ve Hidrolik Diyaframlı Proses ve Dozaj Pompaların başlıca referansları nelerdir?

PETROKİMYA, AKRİLİK KİMYA SANAYİİ, DERBY LASTİK FABRİKASI, PAK GIDA, PETKİM, SEKA BALIKESİR, AKSA A.Ş., BASER KİMYA, MINTAX, HENKEL, HALİS TOPRAK, IMSA COCA-COLA, TUGSAŞ, TÜPRAŞ, COLGATE PALMOLIVE, EVYAP, FRUKO TAMEK, ERDEMİR, EREĞLİ DEMİR ÇELİK FABRİKASI vb.