KENDİLİĞİNDEN EMİŞ YAPABİLME ÖZELLİĞİ İLE DÖNER PİSTON LOB POMPALARDA TEK OLAN  JAPON TEKNOLOJİSİ İLE NAKAKIN SEKTÖRDE LİDERLİĞİ ELDEN BIRAKMIYOR!

 

Nakakin döner pistonlu lob pompanın çalışma prensibi nedir?

Nakakin Döner Pistonlu Lob Pompalar, pozitif deplasmanlı pompalar olup, bu prensipte çalışırlar. Paralel eksenlerdeki iki rotor, senkronize bir dişli tarafından çalıştırılır ve birbirlerine ters yönde dönerler.  Herhangi bir şekilde birbiri ile ya da pompanın gövdesi ile temas halinde değildirler. Ürünü taşıyan pompa bölmelerin sızdırmazlığı yalnızca gövde ile rotor arasındaki boşluk tarafından mümkün olduğunca küçük yapılmalıdır. Böylece Nakakin Döner Pistonlu Pompalar vakum yaparak, kendiliğinden emiş yaparlar.Transfer yavaşça ve düşük titreşim ile hassas bir şekilde gerçekleşir. Parçacıklar bile hasar görmeden döner bir pistonlu pompa ile taşınabilir.

Nakakin döner pistonlu lob pompanın kullanım amaçları nelerdir?

Nakakin Döner Pistonlu Pompalar emniyet mekanizmasındaki kurulumu ile mükemmel emme ve basma kapasitesine sahiptir. Ayrıca temassız yapıdaki pompaların aksine sabit bir akış sağlar. Kendiliğinden emiş yapabilme özelliği ile lob pompalar arasında tektir. Üstün emiş özelliği sayesinde vakum pompası olarak kullanılabilmektedir.

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompa 3A ve EHEDG belgeli olup, pompaların performans testleriyle güvenilirlikleri garanti altına alınmıştır.

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompa 300,000 cPs’ a kadar yüksek viskozitedeki ürünleri, yapısını bozmadan sabit bir şekilde iletimini sağlar.

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalar, üstün teknolojik yapısı gereği hem yüksek hem de düşük viskozitedeki ürünleri aynı pompa ile transfer eder. Ayrıca CIP pompası kullanımına gerek kalmaz.

 

Nakakin döner pistonlu lob pompanın avantajları nelerdir?

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalar 9 m kendiliğinden negatif kottan emiş yapabilmektedir. Yüksek viskoziteli ürünleri kendiliğinden emiş özelliği sayesinde kolaylıkla pompa içerisine alıp, dışardan ekstra bir pressleme yapmadan ürünü transfer bedebilmektedir. Pompa rotor malzemesi patentli malzeme olup, Nakamura Metal No:3’ tür. Patenli malzeme sayesinde pompa ısı değişimlerinden etkilenmeyerek, genleşme elimine edilmiştir. Böylece en büyük aşınma problemlerinden biri olan rotorun gövdeye sürtünmesi ve sarma yapmasının önüne geçilmiştir. Ayrıca kauçuk rotorlara göre materyal dayanımı açısından daha uzun ömürlüdür. CIP fonksiyonu özelliği sayesinde döner piston pompa içerisi açılmadan %100 temizlenebilirlik sağlanmaktadır. Zaman harcatan COP gerek kalmaz. Pompanın akışkan ile temas her parçası kolaylıkla sökülebilir. Böylece salmastra ömrünün de uzun olmasını sağlanmaktadır. Temizleme esnasında pompa içerisinin açılmasına gerek duyulmadığı için zaman kaybının önüne geçilmektedir. Nakakin Döner Pistonlu Pompa salmastrası patentli olup, John Crane markadır. T2 salmastranın, hareketli yüzeyi bıçaklı salmastra gibi keskinleştirilmiş olup, sabit kısımda ise yüzey hacim alanı küçültülerek, hareketli yüzeyin minimum seviyede temas etmesi sağlanmaktadır. Böylece daha az sürtünme alanı olduğu için salmastranın uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Salmastraya erişmek için pompa kapağını açıp, rotoru çıkarmak yeterlidir. Kolayca demontajı ve montajı yapılabilmektedir.

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalarda yedek parçalarında stoklu çalışma prensibimiz gereği, ihtiyacınız olduğu anda stoktan teslim!

 

Nakakin döner pistonlu lob pompanın malzeme özellikleri nelerdir?

 

JM/JO modeli iç salmastralıdır. JM serisinde mekanik salmastra, JO serisinde O-ring salmastra vardır.  Basit yapıya sahip oluşu, montaj ve demontajı kolaylaştırarak, yüksek performansta pompa ömrünün uzun ve verimli olmasını sağlar. SC serisi kolay temizlenebilirlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yuvarlak hatları ve pin taşıyıcıların elimine edilmesiyle etkileyici temizleme kontaminasyon birikimini engellemektedir.  Basit yapı, montaj ve demontajı kolaylaştırır. JMU modelinde dış mekanik salmastra vardır. Basit yapı, montaj ve demontajı kolaylaştırır. Müşteriler tek, yıkamalı ve tandem salmastralarından seçebilme imkanına sahiptir. Birçok akışkanın transferinde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle korozif ve lifli akışkanları rahatlıkla transfer edebilmektedir. AMXN modeli aseptik akışkanların iletimi için tasarlanmış olup, transfer edilen akışkanları steril koşulların sağlanması için atmosferden tamamen izole eder.  Sterilize su ve buhar gibi akışkanların dağıtarak, bu modeller, süt ürünleri ve ilaçlar gibi uzun süre koruma gerektiren aseptik üretim hatlarında çalışabilmektedir.

Nakakin Döner Pistonlu Pompalar rotor malzemesi ‘’Nakamura Metal No. 3. Materyalinden üretilmektedir. Bu materyal, patentli olup, paslanmaz çelikten imal edilmiş, daha az ısısal genleşme özelliğine sahiptir.

Ayrıca Nakakin Döner Pistonlu Pompa, rotor ve gövde arasındaki kleransı mesafesini 70 mikrona düşürerek endüstride bir ilke imza atmıştır. Bu düşük klerans mesafesi, yüksek performansta emme ve basma kapasitesini artırarak, yarattığı sürekli sabit performans ile tüm rakiplerinin önüne geçilmesini sağlar.

Nakakin Döner Pistonlu Pompalarda çeşitli (iç&dış&yıkamalı)mekanik salmastra opsiyonu ile her kullanıcıya her prosese özel çözümler sunmaktadır. İç mekanik salmastra yapısıyla kolay montaj-demontaj yapılabilmektedir.

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalarda her serideki pompa partikül gerçigenliği mevcut olup, partiküllere zarar vermeden ürün transferini gerçekleştirmektedir.

Nakakin döner pistonlu lob pompanın kapasite ve diğer çalışma değerleri nelerdir?

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalarda maksimum kapasite 90 m3/h’tir. Maksimum çıkış basıncı 15 bar olup yüksek basınç serisinde bu değer 30 bar’ a kadar çıkmaktadır. 9 m’ den emiş yapabilme kabiliyeti ile Dünya’da tektir. Maksimum çalışma sıcaklığı 150 °C’ dir. Maksimum viskozite 300.000 cPs’ dir. Bağlantı elemanları DIN11851, SMS,Kelepçe, Aseptik flanş (talebe özel opsiyon) olarak üretilmektedir. Nakakin Döner Pistonlu Pompalar çift yönlü çalışabilme özelliğine sahiptir.

Yatay,dikey montaj tipleri mevcuttur. Mekanik salmastra olarak karbon seramik, tungsten karbür, silikon karbür gibi malzeme seçenekleri bulunmaktadır ve isteğe göre opsiyonel olarak daha fazla malzeme ile çalışabilme olanağı sağlar.

Nakakin döner pistonlu lob pompanın kullanıldığı prosesler nelerdir?

 

Nakakin Döner Pistonlu Pompalar süt ürünleri, içecek, kozmetik, boya, kimya ve gıda endüstrilerinde müşterilerine hizmet vermektedir. Salça transferinde min. 3 sezon boyunca aşınmadan, yedek parça ihtiyacı olmadan kullanım sağlamaktadır. Viskoz ve viskoz olmayan glikoz transferlerinde salmastra sorunu olmadan ürün transferi için idealdir. Kristalize karamel ve çikolata transferinde sorunsuz iletim ile proseslerinizde sorunsuz çalışır. Krema transferinde ürünün yapısını bozmadan hassas transfer yeteneğine sahiptir. Ketçap&mayonez transferinde istenilen kapasite ve basınçta transfer elde edilir.

 

 

Türkiye’de ve dünyanın önde gelen büyük firmaların tercihi Nakakin Döner Pistonlu Pompa ile Maxtrans çözüm ortağınız olarak desteğe hazırız.